O nas

Ośrodek Wypoczynkowy Maria w Lewinie Kłodzkim

Ośrodek znajduje się w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych w centrum Ziemi Kłodzkiej, ale nie samo to sprawia, że nasi Goście wracają do nas przez lata, a wielu z nich staje się naszą rodziną. W rozpędzonym świecie, w którym wszystko jest na sprzedaż, myślimy o sobie przede wszystkim, jako gospodarzach, których misją jest zapewnienie naszym Gościom prawdziwego wypoczynku w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

W Lasku Miejskim cenimy sobie zanurzenie w lokalnej przyrodzie, wyjątkowy mikroklimat i rodzinną atmosferę, którą wraz z Gośćmi tworzymy już od trzech pokoleń. To doświadczenie, pozwala nam dbać o potrzeby wszystkich – od najmłodszych, aż po seniorów.

Kto szuka wytchnienia w słońcu, u brzegu górskiego strumienia, „kąpieli leśnych” oraz kontaktu z unikatowymi na skalę kraju zabytkami – znajdzie to wszystko u nas na wyciągnięcie ręki. Kto nie wyobraża sobie wypoczynku bez ruchu, odkryje u nas wiele tras rowerowych i biegówkowych, a także otrzyma cenne wskazówki od osób, które znają je, jak własną kieszeń. A jeśli, ktoś ma jeszcze inne pomysły na urlop? Wystarczy, że nam o nich powie, a my zrobimy, co w naszej mocy, by je zrealizować. Tak właśnie rozumiemy gościnność.

Maria I - Villa Anna 1916r.

Villa Anna, bo tak brzmiała jej pierwotna nazwa została oddana do użytku w 1916 roku. Zaprojektował ją Paul Blau, którego projektem są kościoły w Lasówce i Zieleńcu, urząd pocztowy w Kudowie Zdroju i Szczytnej oraz basen kąpielowy w Lewinie. Dziś ten oryginalny przykład architektury sudeckiej jest sercem naszego ośrodka wypoczynkowego i jednocześnie centrum naszego świata. To budynek z sercem, historią i duszą. Miejsce, które zostało stworzone, by zapewniać gościnę.

Maria II - Villa Stadtwald 1905r.

Villa Stadtwald to drugi zabytkowy budynek, który składa się na nasz Obiekt. Oddany do użytku w 1905, już od ponad 100 lat zapewnia schronienie podróżnikom ciągnących do Ziemi Kłodzkiej w poszukiwaniu pełnego leśnych olejków eterycznych mikroklimatu górskiego i lokalnych wód leczniczych. od nazwy willi pochodzi nazwa ulicy Lasek Miejski, która w prawdzie jest otoczona lasem, lecz z miastem niewiele ma wspólnego.

Maria III

Maria III, oddalony od pozostałych zabudowań budynek parterowy został zbudowany z myślą o uczestnikach wyjazdów zorganizowanych, oraz imprez integracyjnych. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów sportowych oraz rekreacyjnych, umożliwia aktywny wypoczynek w rozsądnej cenie dla grup zorganizowanych.

Jestem idealnym miejscem spotkań dla tych miast..

Lewin Kłodzki – wieś o charakterze miasteczka w położona w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim gmina Lewin Kłodzki w Polsce południowej, dawniej Czechach, Austrii i w Niemczech. Trudno jest dzisiaj ustalić kiedy w miejscu dzisiejszego Lewina powstała pierwsza osada. Było to w okresie budowania zrębów państwa Czeskiego przypuszczalnie pod koniec X wieku.

Gmina Lewin Kłodzki położona jest w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach, w makroregionie Sudetów Środkowych. Obszar gminy obejmuje w większości teren Wzgórz Lewińskich, wchodzących w skład Pogórza Orlickiego, które na zachodzie graniczą z Obniżeniem Kudowy, na południu z Pogórzem Orlickim, na północy z Górami Stołowymi.

Na zachodzie i północy gmina Lewin Kłodzki graniczy z Kudową-Zdrój, na wschodzie z gminą Szczytna i Dusznikami-Zdrój, a na południu z Republiką Czeską.

Wrocław – 120km
Praga – 150km
Berlin – 390km
Wiedeń – 350km
Warszawa – 450km
Poznań – 360km
Katowice – 230km
…i nie tylko